Pyramidové čajové sáčky uvolňují miliardy mikroplastů ve vašem čaji


Podle časopisu Environmental Science & Technology vědci z McGill University uvažovali, zda plastové čajové sáčky mohou během vaření uvolňovat mikro a nanoplasty do nápoje.

Vzhledem k tomu, že vědci dosud nevědí, zda jsou tyto mikroskopické částice škodlivé pro člověka, chtěl vědecký tým také prozkoumat účinky plastu na malé vodní organismy zvané „Daphnia Magna“ nebo vodní blechy, které jsou modelovými organismy často používanými při environmentálních studiích.

K provedení jejich analýzy vědci koupili čtyři různé komerční čaje zabalené do plastových čajových sáčků. Vědci pak rozřízli pytle, odstranili čajové lístky a vyprázdnili prázdné pytle. Dále zahřívali čajové sáčky v nádobách s vodou, aby simulovali podmínky vaření.

Za použití elektronové mikroskopie tým zjistil, že jediný plastový čajový sáček při vaření uvolnil do vody asi 11,6 miliard mikroplastů a 3,1 miliard nanoplastů. Vědci tvrdí, že tyto úrovně jsou tisícekrát vyšší než ty, které byly dříve uvedeny v jiných potravinách. V dalším experimentu vědci ošetřovali  „Daphnia Magna“ vodní blechy různými dávkami mikro a nanoplastů z čajových sáčků.

Přestože zvířata přežila, tým uvedl, že vykazují některé anatomické a behaviorální abnormality. Vědci dospěli k závěru, že jsou nutné další studie k určení, zda by plasty mohly mít jemnější nebo chroničtější účinky na člověka.

V loňském roce Clipper - jedna z největších britských čajových značek - oznámila, že uvádí na trh čajový sáček vyrobený z banánů bez plastů.

Společnost odhalila, že od října 2018 přesunula veškerou výrobu do nového typu čajového sáčku, který místo plastového polypropylenového těsnění používá přírodní rostlinné materiály. Čajové sáčky se vyrábějí za použití směsi abaky, která je vyrobena z druhu rostlin banánů, a biopolymeru vyrobeného z rostlinného materiálu jiného než GM známého jako PLA.

Čtěte více